Mikrovlákno

Mikrovlákno?

Pojem „Mikrovlákno“. Obyčajné slovo. Mnohí si myslia že ho poznajú, že rozumejú mikrovláknam. Je to naozaj tak? Aké sú rozdiely medzi Mikrovláknami? Sú všetky rovnaké?

Zloženie mikrovlákna

Ako funguje mikrovlákno?

Obyčajné vlákno z Polyesteru a Polyamidu je špeciálnou technológiou párané na 16 častí. Počas tohto spracovania sa vytvára 16 mikrovlákien, ktoré majú v priereze klinový (trojuholníkový) tvar a 16 medzipriestorov medzi mikrovláknami.

Jednoduchá priadza je upletená z 36 zväzkov vlákien (36×16), to znamená, že každá nitka pozostáva z 576 mikrovlákien. Mikrovlákna Micro-Clean® sú utkané priadzou o hrúbke 150D (denier), pozostávajúcej až zo 72 zväzkov mikrovlákien, čiže jedna nitka priadze má až 1152 (72×16) mikrovlákien. Hrúbka jedného mikrovlákna dosahuje 0,13denier, čo je „Ultra mikrovlákno“.

Tieto multipočetné ultramikrovlákna, intervalové priestory medzi vláknami, rozšírené povrchy mikrovlákna a ich špeciálny klinovitý tvar spôsobujú tie vlastnosti: ohromnú absorbciu, jemný dotyk utierky, utieranie ako pri rezaní, ľahké uvoľňovanie nečistôt pri praní utierky a rýchle vysušenie mikroutierky.

Okrem popísaných rozdielov v mikrovláknach sú ešte ďaľšie rozdiely. Vlastnosti ako je pevnosť, pružnosť, odolnosť, trvácnosť, výkonnosť, absorbcia, čistiaca schopnosť by sa dali skúmať na vedeckej úrovni. Naši zákazníci ich však už majú preskúmané…

 


firma:

Adresa
Ján Šurina TVS
J.Milca 31
010 01 Žilina

Kontakt
+421 905 462481
tvs@tvs-za.sk

Najnovšie články